Klasiskās apaļās griestu lampas

Klasiskās apaļās griestu lampas forma ir viena no zināmākajām un tradicionālākajām gaismekļu kolekcijā. Šo ģeometrisko lampas formu katrs jau esam reiz pamanījuši bērnībā - vecāku mājās, pie vecmāmiņas vai kaimiņiem! Tās noteikti patiks klasisko vērtību cienītājiem.


Šīs formas griestu lampas izceļas ar to, ka tās iederas visos interjeros un telpās ar dažādu griestu augstumu. 

Tās ir universālas, jo derēs viesistabai, guļamistabai, bērnu istabai, virtuvei, atpūtas telpām, gaiteņiem un ziemas terasēm...Arī sabiedriskās telpās tās izskatīsies efektīvi. Ja telpai ir vairāki elektrības izvadi, tad klasiskās apaļās griestu lampas var izvietot  pa divām un pat trijām, pie tam dažādos audumu toņos, diametros un vadu garumos - īsākā vai garākā vadā. Ja nepieciešams, lampu var arī piestiprināt tieši pie griestiem, tomēr mēs labāk iesakām izmantot vadu, kas ir vismaz 15 cm garš. Tad šīs lampas formas vizuālais tēls izskatīsies elegantāk! Vadu klāstā ir gan krāsainie tekstila, gan plastmasas un caurspīdīgie. 

Svarīgi zināt, ka šīs formas abažūra diametra izmērs ir sākot no 25 cm līdz 70, 80 cm...un pat 100 cm! Savukārt abažūra augstumu iesakām , sākot no 15 cm. Ja abažūra augstums kļūst lielāks par tā diametru, tad tā jau tiek uzskatīta par cilindra formas lampu. Jāņem vērā, ka abažūra diametrs, kas ir lielāks par 60 cm  tiek dēvēts jau par ekskluzīvu izmēru. Līdz ar to tā izgatavošana būs sarežģītāka, laikietilpīgāka un izmaksās dārgāk. Arī šim lampas modelim abažūru varam piedāvāt ar vaļēju vai slēgtu apakšu. Spuldze pārsvarā ir viena, bet, ja abažūra diametrs pārsniedz 60 cm, tad iesakām izmantot 2 līdz 3 spuldzes - vislabāk lielās jeb tā saucamās "bumbuļspuldzes". 

Lai arī pati lampas forma ir klasiska, pastāv iespēja fantāzijas lidojumam. Un to nodrošina audumi. Klasiskajām apaļajām griestu lampām derēs visdažādākie audumi - plānāki un biezāki. Var izmantot zīda, lina, samta, aizskaru gobelēna, poliestera, kokvilnas un citus audumus. Lai radītu orģinālāku telpas interjeru, var izvēlēties košus krāsu toņus vai audumus ar ģeometriskām formām. Šī lampa var kļūt par interjera "odziņu" vai arī pildīt tikai pamatfunkciju bez dekoratīvām niansēm - apgaismot telpu. 

Ja vēlaties iet soli tālāk un eksperimentēt ar formu, tad piedāvājam iepazīt un izvēlēties 2-līmeņu vai 3-līmeņu "Tortītes" lampas formu, kas ir tradicionālā un modernā stila apvienojums un patīkami pārsteigs ikvienu, kas ieradīsies pie jums viesos! 

Konusa un cilindra formas lampas

Konusa un cilindra formas lampas pieprasījuma topā ierindojas 1.pozīcijā. Vismaz mūsu klientu vidū. Tā ir biežākā izvēle abažūru klasiskās formas dēļ, kas ir ierasta jau gadiem ilgi. Tradicionālām vērtībām ir spēks! 

Konusa un cilindra formas lampas iederēsies visa veida dzīvojamās un publiskās telpās. 

Šie abi modeļi neprasa ilgi lauzīt galvu, kā tie iekļausies telpas proporcijās. Klasika paliek klasika. Atliek vien izvēlēties diametru un augstumu izmērus, un pielāgot auduma toni interjera dizainam. Tāpat būtu jāzina griestu augstums, lai izvēlētos atbilstošu vada garumu. Šīm lampām iespējami ir dažāda veida vadi - krāsainie tekstila, caurspīdīgi vai plastmasas. Spuldze šī modeļa abažūrā lielākoties ir viena, bet dažkārt klienti izvēlas divas spuldzes, izmantojot adapteri.

Vēlamies uzsvērt, ka konusa abažūra forma vairāk piemērota privātiem mājokļiem - dzīvokļiem un privātmājām, savukārt cilindra abažūra forma - publiskām telpām, piemēram, birojiem, kafejnīcām, veikaliem. 

Cilindra abažūriem iespējami dažādi diametru izmēri, sākot no 15 līdz 60 cm. Abažūra augstumu var izvēlēties atbilstoši griestu augstumam. Audumu izvēle var būt visdažādākā, sākot no lina, kokvilnas, līdz pat samtam un poliesteram. Audumu toņu izvēlē iespējams viss - no tradicionālajiem toņiem kā balts, melns, brūns un pelēks, līdz pat spilgtiem - rozā, zaļiem, tirkīza, raibiem - ar ģeometrisku rakstu vai dabas elementiem - augiem, putniem, dzīvniekiem vai ziediem. Ja vēlaties, lai abažūrs saplūst ar apkārtējo vidi, izvēlieties baltu vai pelēku toni, bet ja vēlaties ar lampu panākt akcentu telpā - drosmīga izvēle būs melns vai kontrasti krāsains audums, kas radīs stilīgu iespaidu! 

Klasiskajiem konusa abažūriem arī iespējami dažādi diametru izmēri, sākot no 10 cm līdz pat 60 cm ar visdažādākajiem abažūra augstuma izmēriem.

Šīs formas abažūri izskatīsies izcili ne tikai vienā eksemplārā, bet arī kombinēto lampu modeļos - "Pušķu lampā", "Garenā stiprinājuma griestu lampā" vai "Zirnekļlampā". Vēl vairāk - konusa un cilindra abažūrus var vienlaicīgi izmantot vienas lampas darināšanā, izvēloties dažādus diametrus, augstumus un auduma toņus.

2-līmeņu "Tortītes" formas lampas

    2-līmeņu "Tortītes" formas lampas ir plaši pieprasītas savas klasiskās formas dēļ, jo lakoniski papildina dažāda stila interjeru gan dzīvokļos un privātmājās, gan sabiedriskās telpās. 

Funkcionalitāte, vienkāršība, spēja "pielāgoties" dažādas platības telpām ir uzskatāmas par šī gaismekļa trumpi. 

Tā, piemēram, ja telpai ir zemāki griesti, 2-līmeņu "Tortītes" formas lampas abažūra augstumu var darināt šaurāku. Savukārt, ja telpai ir augstāki griesti, tad attiecīgi abažūra augstumu var veidot platāku. Tieši tāpat var variēt ar "Tortītes" riņķu komplektu diametru izmēriem, atbilstoši telpas kopējai kvadratūrai. Šim modelim ir pieejami šādi diametru izmēri: 30-20 cm, 40-30 cm, 50-40 cm, 60-50 cm, 70-60 cm. Funkcionalitāte labi izpaužas iespējā modelēt ar gaismas spilgtumu, proti, var izvēlēties atvērto vai slēgto "Tortītes" apakšu. Tāpat gaismas spilgtumu palīdzēs regulēt izvēlētā spuldze ar siltu vai vēsu gaismas spektru. Šajā modelī var iedegt kā vienu, tā divas vai trīs spuldzes, izmantojot adapteri. 

Arī ar auduma struktūru un krāsu toņiem var spēlēties. Var izvēlēties abiem "Tortītes" līmeņiem vienkrāsainu audumu vai arī vienu no tiem darināt no krāsaina auduma - rakstainu un spilgtākā tonī, kas saskan ar galveno "Tortītes" abažūra toni. Iesakām arī vienu no līmeņiem izgatavot no aizkaru auduma, kāds jau ir mājoklī vai pieskaņot interjera dizaina toņiem telpā. 2-līmeņu "Tortītes" formas lampas labi piestāv tekstila vadi, bet var arī izmantot plastmasas vadus.

Šīs formas lampa perfekti iederas dažāda tipa telpās - dzīvojamā istabā, guļamistabā, virtuves zonās, atpūtas telpās, bērnu istabās, stiklotās terasēs un ziemas dārzos, verandas tipa telpās. 2-līmeņu "Tortītes" formas lampas būs piemērotas arī sabiedriskām telpām, piemēram, uzgaidāmā telpā (ārstu praksēs, izglītības iestādes, apmācību telpās, konsultēšanas pakalpojumu sniegšanas birojos utt.), kas šajās vietās ienesīs harmonisku noskaņu un mājīgu akcentu. 

3-līmeņu "Tortītes" formas lampas 


   3-līmeņu "Tortītes" formas lampas ir mūžīgo vērtību atspulgs - tradicionālā, klasiskā interjera dizaina cienītājiem. Ne velti šīs formas lampas jau labu laiku guvušas popularitāti tā dēvētajās Vecās Eiropas valstīs - īpaši Apvienotajā Karalistē, Vācijā, Francijā... Pēdējos gados tās kļuvušas zināmas un iecienītas arī pie mums Latvijā. 

Lai arī šī "Tortītes" lampa, kuras karkass sastāv no trīs riņķu komplekta, pēc savas formas izskatās klasisks, tomēr to iespējams modernizēt. Kā? Variējot ar abažūru diametriem, augstumu un auduma krāsu toņiem. Pie tam ir iespējams papildus efekts - šo lampu var veidot ar vaļēju vai slēgtu apakšu (skat. slēgto apakšu foto, kur redzams pelēkā toņa abažūrs ar ziedu rakstaino audumu). 


3-līmeņu "Tortes" lampu iespējams darināt tā, lai veidotos daudzpakāpju forma. Jāņem vērā, ka šo modeli varam izgatavot 3 dažādos diametru izmēros, kas ietilpst riņķu komplektā. Pieejami šādi izmēri:40-30-20 cm, 50-40-30 cm, 60-50-40 cm. Šāda tipa "Tortītes" trīs līmeņi jeb "stāvi" kopā tiek sastiprināti ar speciālām "austiņām". 

Vēl ir iespējams 3-līmeņu "Tortīti" izgatavot tādā vizuāli interesantā formā, kas atgādina debesu spīdekli - Saturnu. Tādēļ tās saucam par "Saturna tortīšu lampu". Šī modeļa abažūru arī iespējams izgatavot 3 dažādos diametru izmēros atbilstoši riņķu komplektiem: 30-40-30 cm, 40-50-40 cm, 50-60-50 cm. 

Lai arī šīs formas lampas ir klasiskas, abažūriem var izvēlēties arī košus audumus, tādejādi telpā radot brīnumskaistu objektu! Kombinējot miermīlīgos, klasiskos toņus ar ekstravagantiem, spilgtiem veidosies unikāls gaismeklis, kas iederēsies dzīvojamās istabās, viesistabās, guļamistabās, bērnu istabās, atpūtas telpās - mājās vai darbā, sapulču norises vietās u.c. 3-līmeņu "Tortītes" lampai var likt vienu spuldzi vai adapteri ar divām vai trīs spuldzēm. Derēs dažādas intensitātes spuldzes, ar kuru palīdzību variet telpā radīt romantisku apgaismojumu vai darbīgu noskaņu.

Šī modeļa lampa piemērota gan zemākiem, gan augstākiem griestiem. Interesanti, ka šādu abažūru var pievienot gan pie griestiem, gan novietot uz galda lampas vai stāvlampas statīva. Griestu lampām var izmantot dažāda stila vadus - gan tekstila un caurspīdīgus, gan plastmasas.

2 vai 3-līmeņu slīpās "Tortītes" formas lampas

 

3-līmeņu slīpās "Tortītes" lampas abažūri priecēs tos, kuri klasiskās formas "Tortītes" vēlas padarīt ģeometriski un vizuāli stilīgākas! 

Šī modeļa abažūriem ir pieejami trīs diametru izmēri, kas ietilpst riņķu komplektā: 45-35-25 cm, 50-40-30 cm, 60-50-40 cm. Atšķirībā no klasiskās 3-līmeņu "Tortītes" formas lampas, šajā variantā trīs līmeņu riņķus kopā satur speciālas ķēdītes. Spuldzīšu skaits iespējams no 1 līdz 3, savukārt vadu veidi var būt no tekstila, caurspīdīgi un plastmasas. Tekstila vadu krāsu varam piedāvāt no klasiskajiem baltajiem, brūnajiem, melnajiem, pelēkajiem un smilškrāsas toņiem, līdz pat rozā, zaļiem, ziliem, dzelteniem utt.


Vizuāli stilīgo formu tām piešķir tieši tas, ka divus no trīs abažūra posmiem veidot slīpā veidā  - šaurāku vai platāku.

Iesakām izvēlēties dažādu toņu audumus, lai izceltu abažūra formas slīpo posmu. Tā, piemēram, vienu no "Tortītes" līmeņiem var darināt no auduma, no kura jūsu mājās šūti aizkari vai pārsegts dīvāns. Arī vienas krāsas audumi izskatīsies labi, tomēr šīs formas lampa izcelsies, ja vismaz viens no "Tortītes" līmeņiem būs kardināli citādā tonī - rozā, zils, zaļš, puķains, rūtains (skat. foto lampu, kas darināta no balta, gaišzila, rūtaina auduma). Arī šai formai piedāvājam gan atvērto, gan slēgto apakšu tieši tāpat kā klasiskās 3-līmeņu "Tortītes" lampai. 

Šīs formas lampas izdaiļos jūsu viesistabu, guļamistabu, bērnu istabu, atpūtas istabu vai gaiteni. Slīpās "Tortītes" derēs gan dzīvokļos, gan privātmājās un darba telpās, turklāt griestu augstumam nav īpašas nozīmes - derēs gan zemākam griestu augstumam (2,5 m), gan griestiem, kas augstāki par 3 metriem. 

Pušķu lampas

Pušķu lampas brīžiem atgādina ziedu pušķi, kas izdaiļo gan dzīvokli, gan privātmāju. Izvēloties šo lampas formu, varēsiet sevī atklāt mākslinieku!

Lampas modelis dod iespēju abažūru darināšanā variēt ar krāsu toņiem, formām, vadu daudzumiem un garumiem. Variet izvēlēties abažūrus visus vienā tonī, bet variet uzburt īstu krāsu salūtu, kombinējot dažādus, savstarpēji "draudzīgus" toņus. Izvēloties pušķu lampu, variet būt pārliecināts, ka rezultāts būs unikāls, jo būsiet radījis gluži vai gleznu. Ne velti pušķu lampas labi iederas kā bērnu istabās un dzīvojamās istabās, tā arī guļamistabās, mansardos un hallēs. Arī virs ēdamgalda virtuvē tā būs tieši laikā! Tikai jāņem vērā, ka pušķu lampas vislabāk izskatīsies telpās ar griestu augstumu sākot no 2,70 metriem. Vēl pieļaujam griestu augstumu no 2,60 metriem, bet zemākiem griestiem gan iesakām izvēlēties, piemēram, "Zirnekļlampu", klasisko abažūru vai arī kādu no interesantajiem "tortīšu" variantiem.  


Abažūru izkārtojums iespējams gan vienā līmenī, gan pakāpeniski - trepītē - augstāk un zemāk. 

Pavisam orģinālu pušķu lampas formu var iegūt, katru abažūru izkārtojot spirāles veidā. Interesants aksesuārs šī modeļa lampai ir tā sauktais regulējamais gredzens, caur kuru izver vadus, lai abažūri izkārtotos vairāk uz sāniem un dotu gaismu plašākā telpas diapazonā (skat. foto virs virtuves galda). 

Mūsu līdzšinējā pieredze atklāj, ka pušķu lampa ir iekarojusi stabilu vietu gaismekļu piedāvājumā Latvijā. Arī pasaulē tās ir modes topa augšgalā! Par labu pušķu lampai izšķiras stabils vairākums, jo šis modelis ir plaši pielietojams dažāda tipa telpām. Abažūru formas ir daudzveidīgas - konusi, cilindri...Vienā pušķī kopā var salikt gan lielāka, gan mazāka diametra abažūrus, tā iegūstot arvien orģinālāku izskatu. 

Lampas ar metāla ārējo kupolu 

Lampas ar metāla ārējo kupolu ir viennozīmīgi piemērotas cilvēkiem, kuriem mājās un publiskās telpās patīk redzēt industriālā un high-tech (augsto tehnoloģiju - tulk. no angļu val.) virziena objektus un elementus. Tāds interjera dizains īpaši uzrunā radošas personības un jauno tehnoloģiju paaudzi. Tās ir lampas, kas iet soli solī ar laikmetu. 


Šī modeļa lampām ārējais kupols ir pieejams gan baltā, gan melnā krāsā. 

Metāla kupola iekšpusē ir abažūrs, kuram iesakām labāk izvēlēties lina audumus, kas mēdz būt biezāki un plānāki. Lins rada mājīgumu, ir pietiekami caurspīdīgs, lai spuldze dotu patīkamu noskaņu istabā vai cita tipa telpā. Un jā, mūsuprāt, lampas ar metāla ārējo kupolu iespaidīgi izskatās tieši gaiteņos, virtuvēs un virs  ēdamgalda vai bāra letes. Protams, variācijas iespējamas arī plašākiem interjera dizaina lidojumiem. Šīs formas lampa, iespējams, labu duetu veidotu ar "Cepurlampu". Ja lampu ar metāla ārējo kupolu izvietotu virtuvē, tad dzīvojamajā zonā iederētos "Cepurlampa", veidojot industriālu un eleganti gaistošu sintēzi telpas koptēlā. Viss pēc katra gaumes un vēlmēm!

Jāņem vērā, ka slaidāko šī modeļa lampu (kupola augstums - 50 cm) jāizvieto pie griestiem, kas ir vismaz 3 metrus augsti. 

Griestu lampas uz garena vai apaļa stiprinājuma

Garenā stiprinājuma griestu lampas forma būs lieliska izvēle tiem, kuriem ir vajadzīgs apgaismojums virs galda virsmām, piemēram, virs ēdamgaldiem, letēm, kafejnīcā vai sabiedriskās ēdināšanas vietās. Šī modeļa lampa sekmīgi pildīs gan dekoratīvo funkciju, gan būs pilnvērtīgs apgaismes objekts.


   Lai arī pats garenās lampas stiprinājums ir klasiskas formas, to padara krāšņu un krāsainu tieši abažūri, kuri var būt visās varavīksnes krāsās un dažādās formās. 

  Abažūru izvietojums šajā lampas formā var būt gan vienā, gan vairākos līmeņos. To iespējams panākt, jo stiprinājums pie griestiem pieļauj no 2 līdz pat 14 vadu izvades vietas, piemēram, šim modelim var izvēlēties tikai 2 abažūrus, bet var arī 3, 4, 5, 6... 10 vai pat 14! Abažūru daudzums būs atkarīgs ne tikai no jūsu vēlmēm, bet arī no galda virsmas garuma un platuma, virs kuras tās tiks izvietotas. Tāpat  svarīgs būs arī izvēlēto griestu vadu garums. Stiprinājuma krāsas pieejamas šādos toņos: melnā, baltā, titāna ( tumši pelēka), bronzas ( dzeltenīga) vai niķeļa krāsā. Šim modelim var izmantot gan tekstila, gan plastmasas vadus. Iesakām šādas formas lampai izmantot arī dažādu krāsu tekstila vadus, kas būs rotaļīgs elements kopējā telpas interjerā.

  Ar vienu vai vairākām gareno stiprinājuma griestu lampām var panākt omulīgu un romantisku noskaņu, kas veicinās pozitīvas domas ēdienreizēs un radīs mājīga toņa apgaismojumu!

"Zirneklīša" formas lampas

   Redzēji zirneklīti? Tas ir uz laimi! Tā vēsta sens ticējums. Un jāsaka, ka tieši pēdējos gados griestu lampu kolekciju visā pasaulē ir papildinājis pilnīgi jaunas formas gaismeklis - "Zirnekļlampa", kas tagad kļuvusi par jaunāko modes kliedzienu jeb trendu. Un kāpēc tā? 

Visticamāk tādēļ, ka tās ir ļoti funkcionālas, daudzveidīgas gan abažūru formu, gan diametru ziņā. 

   Tās var būt īsts tavas fantāzijas iemiesojums! Pie noteiktā zīmējumā izvietotajiem mīkstajiem tekstila vadiem var piestiprināt dažāda daudzuma abažūrus - vienkrāsainus, daudzkrāsainus un visdažādākajās formās un izmēros. Vēlies trīs abažūrus - lūdzu, vēlies 9 - lūdzu! Gribi lampas diametrus 15 cm vai 50cm  - viss ir iespējams! Tas gan atkarīgs no telpas lieluma, griestu augstuma un telpas plānojuma.

   Pilnīgi noteikti "Zirnekļlampas" piestāvēs gan dzīvokļos, gan privātmājās. Tās var izvietot viesistabās, dzīvojamajās telpās, bērnu istabās, mazas kvadratūras - studio tipa mājokļos. Tāpat arī publiskajās telpās, piemēram, viesu namos, kafejnīcās u.c. Svarīgi zināt, ka tieši "Zirnekļlampas" ir funkcionalitātes kalngals, jo tās var izvietot plašās telpas zonās, tādejādi nodrošināt maksimāli vairāk gaismas apkārtējā vidē - pietiks gaismas ļoti plašā diapazonā un dažādām vajadzībām.

   Ja esiet dažādības, funkcionalitātes piekritējs un ikdienā sekojiet modei, tad "Zirnekļlampa" būs kā radīta tieši jums, lai savā mājoklī justos uz interjera modes jaunākā viļņa.

"Cepurlampas"


   "Cepurlampas" jūsu interjera dizainā būs kā svaiga okeāna vēsma ar Meksikas pieskārienu...un patiks arī romantiķiem !

Šīs formas lampas piedāvājam divos krāsu toņos - klasiskajā melnajā un "latte caffe" smilškrāsas tonī. "Cepurlampas" bieži kļūst par apbrīnas objektu, jo spēj iedvesmot ar savu vieglumu un savdabīgo dizainu, veidojot jūras viļņiem līdzīgu izliekumu un "saules staru" atspīdumu griestos. Dekoratīvā "seja" tai noteikti ir izteiktāka par praktisko pielietojumu. Vienas "Cepurlampas" darināšana ilgst vidēji 4-6 nedēļas un ir roku darbs. 

"Cepurlampu" var pasūtīt tikai noteiktos diametros un krāsās - vispopulārākās ir melnā un zelta krāsā. Izgatavosim "Cepurlampas", kuras diametri ir 80 cm, 100 cm, 120 cm, 140 cm, 170 cm un 2 metri lieli.  Jo lielāks būs šīs lampas diametrs, jo efektīvāks būs tieši "cepures" viļņotais izliekums! 

Mūsuprāt, šāda "Cepurlampa" ir pārsteidzoši skaista un iespaidīga guļamistabā, viesistabā, virs ēdamgalda vai ēdināšanas zonās, kā arī vestibilos un sabiedriskās telpās. 

 "Trosīšlampas"

Tā ir īpaša lampu forma, kas pie griestiem tiek piestiprināta ar speciālām trosītēm un āķīšiem. Šī modeļa lampu abažūrus pie griestiem var izkārtot tā, kā vien mājokļa īpašnieks vēlas - aplī vai elipses veidā, lai panāktu vajadzīgo interjera dizaina efektu, gaismas spektru telpai un lampas lietošanas ērtumu. Trosīšlampas izkārtojums pie griestiem iespējams vienā vai divos līmeņos, vai arī kaskādes veidā (trepīšu veidā).


Šim modelim ir iespējamas divu veidu abažūru formas - noapaļoti četrstūri vai noapaļoti trīsstūri. 

Visbiežāk šim modelim tiek izmantoti lukturīši ar karkasa riņķiem šādos izmēros: 

- noapaļotiem četrstūra abažūriem 25x25 cm,

- noapaļotiem trīsstūra abažūriem 28x28x28 cm vai 23x23x23 cm. Lukturīša augstums ir iespējams jebkāds.

Trosīšlampa ir piemērota telpai, kuras griesti ir augstāki par 2,80 metriem, jo zemākiem griestiem neveidosies vajadzīgās proporcijas pret telpu. Telpās ar augstiem griestiem ( no 4m...) izsmalcināti un grandiozi izskatīsies 2 vai 3 līmeņu izkārtojums trosīšlampai.

Šī modeļa lampa būs vislabāk piemērota gan virs ēdamgalda, gan dzīvojamām istabām, guļamistabām, augstām kāpņu telpām, arī mansarda telpām, biroja atpūtas telpām, kafejnīcām un restorāniem.

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.